Zvou veřejnost na setkání Čechů a Slováků na Pomezí

Autor: MěV KSČM Brno <kscm(at)kscm-brno.cz>, Téma: Aktuality a novinky, Vydáno dne: 27. 07. 2010

BRNO – Program 20. setkání občanů a mládeže na Moravsko – slovenském pomezí při příležitosti 66. výročí SNP a 65. výročí osvobození Československa, které bude v sobotu 21. srpna od 10 h. v přírodním areálu v Dubňanech na Hodonínsku, projednalo včera vedení jihomoravské Krajské rady KSČM.

Účastníci konstatovali, že tradiční setkání Čechů a Slováků na Pomezí je připraveno, zbývá doladit jen drobnosti. Vedle představitele ÚV KSS za českou stranu má na něm vystoupit s projevem 1. místopředseda ÚV KSČM Milan Bičík. Zazní tam rovněž zdravice české a slovenské mládeže. Pořadatelé zvou veřejnost k účasti včetně na bohatém kulturním a společenském doprovodném programu např. s country skupinou Dance Ranch, dechovou hudbou Vacenovjáci či dětským folklorním souborem Charvatčánek. Setkání budou předcházet pietní akty s položením květů u památníků hrdinů protifašistického a protinacistického odboje Marušky Kudeříkové ve Vnorovech (20. 8. v 17 h.) a ve slovenském Holíči (21. 8. v 9 h.).

Vedení jihomoravské KR KSČM projednalo též stav příprav říjnových voleb do Senátu a na radnice. Za okres Blansko kandiduje do Senátu předseda komunistického klubu zastupitelů Jihomoravského kraje Stanislav Navrkal. Za západní část okresu Brno-venkov a přilehlé okrajové čtvrti Brna poslanec a starosta Ivančic Vojtěch Adam (nestr. za KSČM). Za východní část Brněnska a přilehlý okraj Brna krajský zastupitel KSČM a vysokoškolský učitel Daniel Borecký. Za okres Hodonín kandiduje na senátorku Martina Milerová, donedávna předsedkyně hodonínského OV KSČM.

Zastupitel Jihomoravského kraje Stanislav Navrkal na jednání připomněl, že do konce srpna mohou občané i instituce podávat návrhy zasloužilých osobností na udělení Ceny Jihomoravského kraje za rok 2010. Loni ji dostal též archeolog velkomoravského období a bývalý místopředseda ÚV KSČM Zdeněk Klanica. Jihomoravský kraj chystá i přípravu rozpočtu regionu pro rok 2011. K tomu do 15. září potřebuje klub komunistických zastupitelů kraje uzavřít požadavky starostů obcí na získání dotací od kraje či státu a EU pro místní komunální investiční akce.

(vž)