Proběhl 3. ročník Drakiády na Lesné

Autor: MěV KSČM Brno <kscm(at)kscm-brno.cz>, Téma: BRNO - SEVER, Vydáno dne: 13. 10. 2010

Pěkné počasí přilákalo i letos 161 účastníků tradiční podzimní soutěže v létání draků. Tři desítky draků se snažily dostat za téměř bezvětří co nejvýše. Jak jinak, úspěch měli především zkušení otcové. Tak se přece nad Lesnou vznesl „netopýr“ /vítěz v délce létání/, „maska“ /vítěz o nejhezčího draka/, ale i další. Nebylo škaredého draka, obdarovány byly nakonec všechny děti. Za aktivní pomoci E.Vítka,H.Staňkové a J.Crhy  /kandidátů do komunálních voleb v městské části  Brno-sever/ byly rozdávány slosovatelné volební materiály. Nad cenami  bylo  hodně smíchu. To když si řada dospělých odnášela pěkné pletené papučky,neodolatelné třešničkové  pyžamo, růžové ponožky a řadu dalších potřebných věcí.  

Zájemci si ještě prohlédli vybavení  hasičského  zásahového vozu a pak již spěchali   opékat špekáčky a ochutnat pečené  brambory.  Za doprovodu hudebního tria /harmonikář a dva jezevčíci/ si někteří i zazpívali. 

A tak se organizátoři z MíV KSČM Brno-sever už těší na setkání s dětmi a jejich rodiči  při tradiční mikulášské  besídce v prosinci  v Drutisu.

Anna Štofanová