MARTIN ŘÍHA

Autor: MěV KSČM Brno <kscm(at)kscm-brno.cz>, Téma: ARCHIV - VOLBY 2012, Vydáno dne: 06. 08. 2012

kandidát pro volby do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodě č. 59

Martin Říha

Motto: "Smysluplná politika, tvrdá práce zahradníka"

Moje priority:

Narodil jsem se v roce 1969 v Brně. Celé své dětství jsem prožil na Starém Brně, kde jsem i navštěvoval osmiletou základní školu. Naše dětství jsme prožívali na hřištích a na všem Brňákům známém koupališti Riviera. V blízkém okolí jsme jezdili na kolech a sportovali, byla to krásná doba. Po skončení základní školy jsem nastoupil na Střední průmyslovou školu stavební v Brně.
Studium jsem zakončil maturitní zkouškou a nastoupil základní vojenskou službu.

Po studiu a vojně jsem dvacet pět let pracoval ve stavebnictví jako technik. Z této doby čerpám spoustu životních zkušenosti z práce s lidmi, i základy ekonomiky a hospodářství. Mým dlouholetým koníčkem je politika a její záludnosti. V dnešní době mě docela trápí stav společnosti a ekonomiky, proto jsem se rozhodl do politiky vstoupit a využít svých zkušeností ve prospěch občanů, kteří na vývoj v naší vlasti doplácejí. Jsem členem Českého zahrádkářského svazu a byl jsem místopředsedou Územního sdružení Brno. V loňském roce jsem se stal předsedou této organizace, která sdružuje skoro 6000 zahrádkářů v našem městě. Jsem aktivní při připomínkování územního plánu, který ohrožuje existenci zahrádek v Brně. Pomáhám pořádat již tradiční jarní a podzimní výstavy zahrádkářů pro širokou veřejnost. Moje zahrádka je pro mě výbornou relaxací, ale i významným koníčkem, který celé mé rodině zabírá spoustu volného času. I proto snad tíhnu hodně k přírodě a lidem. Zahrádkáři jsou lidé přátelští a v těžkých chvílích drží pohromadě. Každý, kdo mě zná, ví, že jsem člověk pracovitý a zkušený a že se jen tak nedám. I proto kandiduji do Senátu.

Je na čase změnit styl politiky a vrátit ji blíž k obyčejným lidem. Československo patřilo do roku 1989 mezi vyspělé státy světa. Měli jsme fungující zemědělství, které uživilo celý národ. Měli jsme rozvinutý průmysl, který byl schopný exportovat do celého světa. Měli jsme bezplatné školství i zdravotnictví, levné bydlení, sociální jistoty, zdravé potraviny, levnou pitnou vodu a práci pro všechny, kteří chtěli pracovat. Po dvaadvaceti letech „kapitalismu bez přívlastků“ máme statisíce nezaměstnaných, žoldáky v zahraničí, tuneláře a bílé koně, novodobé zbohatlíky bez skrupulí, rozkradenou republiku, bezdomovce a žebráky, státní dluh téměř 1,5 bilionu korun, morálně a ekonomicky zdevastovaný národ. To způsobily všechny polistopadové vlády. Ta současná jen prohlubuje krizi, ba míří mílovými kroky k úplnému rozvratu naší země. Nejde jen o českou republiku. Světová ekonomická krize nepolevuje, ale nabírá na síle. Je otázkou času, kdy kapitalistická společnost dopadne na dno a nebude vědět kudy kam. Naším cílem je mít program pro tuto chvíli. Tím programem je občanská společnost s opravdovou demokracií a stát se silným sociálním cítěním. Kdo poctivě pracuje, musí mít zajištěnu odpovídající životní úroveň, spravedlivou odměnu za svou práci, možnost bezplatného vzdělávání pro děti a samozřejmostí musí být bezplatná zdravotní péče. Je nutno vrátit dobré mravy do naší společnosti. Nesmějí nám už vládnout lháři a podvodníci. Naše země si po letech vlády korupčníků zaslouží mít v čele konečně odborníky, jejichž záměry nejsou zkaleny honbou za penězi a touhou po ziscích na úkor nás, obyčejných lidí.

Více o mně se dozvíte na webových stránkách: www.martin-riha.cz