Předvolební přehlídka výpěstků zahrádkářů z Brněnska

Autor: MěV KSČM Brno <kscm(at)kscm-brno.cz>, Téma: Ohlédnutí za akcemi ..., Vydáno dne: 30. 09. 2014

BRNO - Podzimní přehlídka výpěstků zahrádkářů z Brněnska trvá do sobotního večera v sále Pivovarského pohostinství na Mendlově náměstí 20.Návštěvníkům umožňuje ochutnávku zdravého jablečného moštu, ovoce i hroznů, prodej burčáku i vína. Dále nabízí rukodělné výrobky, kořenovou zeleninu, prudukty včelařů, též okrasné dýně, bylinky, rozkvětlé květiny. Nechybí ani ochutnávka domácí meruňkovice.

Předseda brněnského městského územního sdružení Českého zahrádkářkého svazu se 4500 členy Martin Říha, který kandiduje za KSČM do zastupitelstva Městské části Brno - střed, uvedl: "Letos je na přehlídce počet exponátu trochu chudší vlivem počasí, kdy přes teplou zimu i na jaře bylo sucho s podmínkami pro bujení chorob a škůdců. Naopak deštivé léto přineslo rozvoj hnilob a plísní např. na rajčatech a ovoci. Nedostatek zdravého ovoce je letos v brněnské oblasti katastrofální, jinde jeho sklizeň naopak vyšla lépe. Jsme stále ve sporu s představiteli města kvůli pokračujícímu ru&scaron ;ení zahrádek např. pro stavby Velkého městského dopravního okruhu. Letos a loni mu padlo za oběť na Žavobřeských loukách a pro developery ke stavbě Rodinných domů v Černovicích 140 zahrádek. Naší prioritou je plochy zahrádek v Brně rozšířit a přitáhnout na ně novou generaci začínajících důchodců, kteří tak chtějí být užiteční a podloužit si svůj aktivní věk," uvedl Říha.

Předseda klubu zastupitelů města Brna za KSČM Pavel Březa k tomu poznamenal: "Klub komunistických zastupitelů se zajímá jakým způsobem pracují územní plánovači  při kompletaci nového Územního plánu Brna. Snaží se co nejšířejí ochránit lokality pro práci zahrádkářů, kterou považuje za společenský přínos do kvality života občanů."

Na brněnském Mendlově náměstí se pak konala předvolební kontaktní kampaň kandidátů KSČM s občany k volbám do zastupitelstva Městské části Brno - střed. Znovu či nové kandidující komunisté Martin Říha, osmadvacetiletý Jiří Hráček či Aleš Kříž debatovali s lidmi o volebním programu KSČM, rodávali jim propagační předměty a zvali je do sálu ke zhlédnutí podzimní výstavy výpěstků zahrádkářů Brněnska.

(vž)