Zapište si na podzim do kalendáře

Autor: MěV KSČM Brno <kscm(at)kscm-brno.cz>, Téma: Z novinářského bloku Václava Žaluda, Vydáno dne: 16. 05. 2018

ZNOJMO - Znojemské historické vinobraní, které se letos uskuteční ve dnech od 14. do 16. září 2018, přinese oblíbené historické i hudební scény, odpočinkové zóny, kvalitní víno a gastronomii nebo třeba sběratelské mince. Návštěvníci budou svědky pochodu římských legií, který promítne letošní komponovaný ohňostroj. 

Největší svátek vína u nás nabídne program pro všechny věkové kategorie a milovníky hudebních žánrů na třinácti scénách. V letošním třídenním programu se opět mohou vydat do Středověké krčmy např. na vařený vepřový ovar, zelnou polévku, smažené kapří kousky nebo trhanec s marmeládou. Zájmui se těší i scéna v Sále předků na Znojemském hradě – Víno všemi smysly. „Pro velký zájemnávštěvníků jsme se rozhodli tuto scénu protáhnout na dva dny konání Znojemského historické vinobraní. Netradičně poznávat víno tak budou moci kromě soboty už i v pátek,“objasnil František Koudela, ředitel Znojemské Besedy. Zachovány budou i hojně využívané odpočinkové zóny a oddechový nedělní program. „Nedělní program je zaměřen hlavně na historické stánkaře, lidé si tak mohou nakoupit jejich výrobky již v klidnější atmosféře. I celý program na Václavském náměstí bude v relaxačním duchu,“ doplnil Koudela. Odpočinková zóna v ulici Přemyslovců bude patřit Laufenu – letošnímu partneru vinobraní, který slaví výročí 140 let založení keramických závodů JIKA. V prodeji je právě druhá vlna zlevněných vstupenek. Za cenu 350 Kč je možné koupit dvoudenní permanentku až do konce srpna. Nedělní program zůstává i nadále zdarma. 

I letos bude královská družina rozhazovat během průvodu stříbrné a zlaté mince. Ty zlaté mohou šťastní chytači vyměnit za vstupenku na Znojemské historické vinobraní. Těm, kterým se mince nepovede ulovit, nabídneme mince stříbrné v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici po celou dobu konání vinobraní. Motivem mincí se stala turistická novinka města Znojma pro letošní rok – Hradební opevnění.

(vž)