Úvahy, ohlédnutí a vzpomínky

Čeká nás perný rok…

Už od prvních chvil letošního roku na nás doléhá zdražování(prakticky všeho základními potravinami, bydlením a léky počínaje), omezování zdravotních a sociálních služeb, nově také omezování MHD, úbytek pracovních míst a také vhodných menších a levnějších bytů kam bychom se přestěhovali…

Zato naopak nabudou fronty na pracovních úřadech, u lékařů a kdoví kde jinde. Dolních deset milionů bude mít více než kdy jindy v polistopadové době co dělat, aby veškerou tu patálii, kterou na nás navalila současná ultrapravicová vláda(ty předchozí povětšinou nebyly o mnoho lepší) nějak přežilo. Lze očekávat, že v národě bude narůstat zklamání, apatie, ale také rozčilení a vztek. Bude na nás, abychom každý z nás podle svých možností a schopností přispěli k tomu, aby se to vše začalo proměňovat ve vzdor, schopnost přemýšlet a rozhodnutí nesedět doma, neremcat, ale chtít pro změnu k lepšímu něco udělat. Bude na nás, abychom lidem vysvětlovali situaci, nabízeli východisko a přivedli je volebním urnám. 

Že žádné volby letos(kromě prezidentských nebudou?  Není to tak  jisté a pokud, pak budou další rok. Proto vynechat jedinou příležitost jak přesvědčit zklamaného, naštvaného či otráveného občana že má rozhodovat sám za sebe a nenechávat to na jiné by bylo neodpustitelnou chybou. Nikdo to za nás neudělá. Spoléhat na to, že voliče nám svými antisociálními kroky přivede sama vláda je pošetilé a velmi krátkozraké. Proto si letos přejme pokud možno dobré zdraví, sílu, odvahu  a vytrvalost.  Budeme to skutečně potřebovat!

Tibor DÁVID


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 03. 01. 2013 | 2498 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.