Z novinářského bloku Václava Žaluda

Pro stavbu velodromu v Brně - Komárově

BRNO - Kdysi věhlasný Velodrom Favorit na brněnském výstavišti v majetku města končí svoji kariéru. Čeká jej bourání a uvolněnou plochu použije město ke stavbě nové víceúčelové sportovní a jiné haly.

Než se tak stane, město musí postavit Favoritu náhradou nový cyklistický stadion ve své jižní části v Brně - Komárově. Přesum velodromu do Komárova dostal konkrétnější podobu, když brněnští radní vybrali společnost s. r. o. Arch. Design ke zpracování technické studie pro jeho stavbu za nabídnutou nejnižší cenu bezmála dva miliony korun. Vzniknout má ve sportovním areálu při ulici Hněvkovského. Všechna sportoviště, která společnost Arch. Design v r. 2008 v územní studii pro lokalitu Hněvkovského vypracovala, již stojí a fungují - kromě velodromu. K jeho stavbě nyní zpracuje tatáž firma i potřebnou technickou studii.

Nový velodrom bude plně zastřešen s dřevěnou dráhou o délce 250 m, která odpovídá parametrům mezinárodní federace UCI pro pořádání mezinárodních soutěží. Kapacita nového sportoviště bude 2000 diváků.

Do konce roku bude vypsáno výběrové zřízení na zhotovitele stavby, který bude vybrán v prvním čtvrtletí roku 2019. Samotná stavba je pak plánována na roky 2019 až 2021.

(vž)


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 11. 07. 2018 | 426 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.