Úvahy, ohlédnutí a vzpomínky

Psi štěkají a karavana táhne dál

Jak pravdivé. Denně čteme v tisku jak se i nadále tuneluje, uplácí, máme kmotry v justici, policii, nejpracovitější je podsvětí, zloději v malém i velkém. A bude hůře. Díky krizi poroste nezaměstnanost, zvýší se kriminalita, vše jsou spojité nádoby. Také jsme si přečetli, že se občané Brna velmi zajímají o chod města, jeho představitele, rozpočet města, Ale ouha! Veřejného projednávání rozpočtu města Brna 29. 11. t.r. se zúčastnili 3 občané !!

Já byla mezi nimi a hned Vám sdělím, proč již  dalšího projednávání  dnes  6. 12. jsem už také ztratila zájem. Je nabíledni, že rozpočet se musí krátit, slyšíme to na každém kroku, je  to i vyvěšeno na internetu. Dotaz váženého občana za všechny nezúčastněné  byl obšírný: zajímalo ho, jak se  sníží samospráva po odchodu pracovníků na Úřad práce, kolik magistrát ušetří, druhý dotaz byl na zdražování pobytu důchodců v Domech pro seniory,  a  nutnost zdražování hromadné dopravy, když naopak by se mělo  zlevňovat, aby se tolik nejezdilo do města auty, když integrovaná městská a příměstská doprava je fungující a vyhovující. A vzít peníze z rozpočtu městských strážníků, jejichž pravomoci jsou omezené – všichni víme, že se soustředí většinou na chybné parkování ve městě.  Dozvěděli jsem se, že na samosprávě se neušetří, dojde jen k přesunu úředníků na úřad práce, na samosprávě  zůstanou zůstane stejný stav. Kde je tedy úspora deklarovaná ministrem Drábkem?  Ačkoli je město zřizovatelem domů pro seniory, zdražování pobytů je v kompetenci ředitelů – kde na to mají zvláště ti osamělí důchodci brát se již nikdo neptá. Lze  nyní jen doufat, že nebude zrušena  vyhláška, kdy každému obyvateli musí určitý byť malý obnos zůstat, byť jim nezbývá ani na zakoupení léků. 

Poslední dotaz na zdražování hromadné dopravy, které se týká prakticky všech občanů, byl rovněž odbyt – hromadná doprava bude dražší o DPH, energie,  je objednáno nakoupení dalších tramvají a autobusů, musí se opravovat koleje. Odpovídal pan primátor Onderka  fascinujícím hlasem, srozumitelně a věcně. Sdělil rovněž, že městská policie má již nyní poddimenzovaný rozpočet, takže jí nelze brát , takže jízdné v hromadné dopravě se navýší!! Velmi mile sdělil, že s tím můžeme souhlasit nebo nesouhlasit, ale to je tak jediné co s tím můžeme dělat!!!

FiS 


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 14. 12. 2011 | 1310 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.