Ohlédnutí za akcemi ...

Uctili hrdiny SNP na Strečně

V sobotu 20. září se – podobně jako jiné roky uskutečnila nedaleko Žiliny na Strečně u pomníku francouzských partyzánů na kopci Zvonica vzpomínková oslava na počest 70. výročí nepočetné a jen lehkými zbraněmi vyzbrojené skupiny Francouzů pod velením kpt. De Lanuriena, Veličkových partyzánů a vojáků 1.čs.armády na Slovensku.Jen hodinu předtím se v nedalekém Varíně konal podobný pietný akt, doplněný navíc o hold trojici strážmistrů SNB, kteří v blízkém okolí v srpnu 1947 v průběhu tří dnů položili životy, když bránili průniku Banderovců přes naše území na Západ.

Vzpomínkových oslav, organizovaných KSS, Jednotou důchodců Slovenska a Národní radou KČP v Praze se zúčastnilo kolem dvou stovek vlastenců ze všech koutů bývalého Československa. Přijeli ze všech stran -  doslova od Chebu až  po  Bardějov. Delegaci NR KČP vedl její místopředseda Milan Richter, který také přečetl dopis účastníkům od legendárního velitele Pohraniční stráže, žel nemocného generála Františka Šádka. Nepočetnou skupinku jihomoravských členů a příznivců KČP v čele s Miroslavem Vlašínem doplňovala i pětičlenná skupinka Brňanů. Průběh vzpomínkových oslav nabízí fotoreportáž Bronislavy Blažkové.

Tibor DÁVID


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 30. 09. 2014 | 1174 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.