Z novinářského bloku Václava Žaluda

Veřejnost přihlašuje nejlepší dobrovolné hasiče k obdarování

BRNO - Osmý ročník veřejné ankety k letošnímu vybrání nejlepších jednotek a sborů dobrovolných hasičů (SDH) z celé ČR a pak jejich obdarování penězi od donátorů ankety výhradně na nákup nového hasičského vybavení, vyhlásili organizátoři v Brně. 

Prezident spolku Anketa Dobrovolní hasiči roku Jiří Bezděk nás informoval, že lidé mohou do 15. července 2018 přihlašovat  nejlepší hasičské jednotky a sbory SDH, které si to zaslouží za zásahy v terénu nebo za osvětově-výchovnou činnost ve školách a jinde na veřejnosti. Přihlášky jednotek a sborů SDH pak posoudí a ohodnotí odborná komise. Finalisté ankety dostanou v listopadu prestižní skleněnou zásahovou přilbu od českých sklářů a k rozdělení celkových 2,4 milionu Kč od partnerů ankety na pořízení svého nového zásahového vybavení. 
"Díky partnerům můžeme ocenit 15 nejprofesionálněji provedených zásahů jednotek obcí a 15 příkladných a motivačních akcí sborů dobrovolných hasičů," zdůraznil při startu letošního ročníku ankety generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba. Od dubna do srpna pořadatelé navštíví přes 50 akcí dobrovolných hasičů po celé ČR. Na těchto putovních „Roadshow s Českým Impulsem“ je možné seznámit se na stánku Ankety s podrobnými informacemi a prohlédnout si některé z věcných cen. Seznam míst je dostupný na webových stránkách anketywww.adhr.cz .

Pavel Káčer, jednatel společnosti GridServices a člen odborné poroty uvedl: „Naši montéři při svých činnostech, zejména při obnovování dodávek plynu, spolupracují s jednotkami dobrovolných hasičů. Často jde o neocenitelnou pomoc a jsme skutečně rádi, že můžeme být partnerem ankety a vyjádřit tak svůj respekt k jejich každodenní obětavé práci." Spolupráci s dobrovolnými hasiči si pochválil i Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty, který zmínil: „Hasiči jsou našimi významnými partnery při zajištění bezpečnosti přepravy zemního plynu. V naší podpoře, kterou zároveň vyjadřujeme své uznání a poděkování za jejich práci a nasazení, proto přirozeně pokračujeme i letos. A to pátý rok jako hlavní partner Ankety."

Dobrovolní hasiči obcí, kteří jsou na dědinách obvykle neocenitelní pomocníci starosty a hlavní organizátor místního společenského dění, se v letošním jubilejním roce založení československého státu připojí ke slavnostnímu vysazování slovanských lip republiky. Třeba v Jihomoravském kraji organizují hejtmanští zastupitelé sto slavností s výsadbou stovky lip s místním příběhem a připomínkou místních zasloužilých osobností. 

(vž)


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 13. 04. 2018 | 429 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.