Z novinářského bloku Václava Žaluda

Dvěma miliony kraj podpoří provoz venkovských prodejen

JIH MORAVY - Podpořit provoz venkovských prodejen v obcích na jižní Moravě si klade za cíl nový dotační program Jihomoravského kraje. Jeho radní doporučili zastupitelům tohoto regionu schválit vyčlenění dvou milionů Kč z krajského rozpočtu na tento účel pro letošní rok.

„Jde o jeden z řady krajských dotačních programů určených pro obce, tento konkrétní je v letošním roce vypsaný poprvé. Našim cílem je zachovat základní funkce poskytovaných služeb na venkově a udržet kvalitu života venkovských obyvatel. Reagujeme tímto mimo jiné na podněty starostů malých obcí, které získávám při svých pracovních návštěvách v regionu. Chceme zajistit další fungování venkovských prodejen potravin v místech, kde jediný obchod bez podpory obce není schopen pokračovat v provozu,“ konstatoval hejtman Bohumil Šimek

Cílovou skupinou nového dotačního programu jsou obce do 750 obyvatel s jedinou prodejnou potravin. Při samotném rozhodování o udělení dotace budou bodově zvýhodňovány ty menší z nich.

(vž)


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 13. 04. 2018 | 229 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.