Ohlédnutí za akcemi ...

Radnice praskala ve švech při koncertu pro Helenku

BRNO - Tóny oblíbených hudebníků umocnily závěrečnou část volební kampaně Heleny Sýkorové (KSČM) do Senátu v brněnském volebním obvodu č. 60. V pátečním podvečeru se na pódiu vystřídala více než desítka umělců několika národností. Spíš než mítink připomínala akce hudební klub.

Další fotky najdete také na facebooku.

Hlavní hvězdou večera byl Josef Bouda a jeho skupina Karel Gott revival Morava. „Umělci jsou spojování s podporou pravicových kandidátů. Svým vystoupením jsem chtěl ukázat, že existují i umělci, kteří podporují levici,“ řekl frontman skupiny. Folková zpěvačka Adriana Lehutová přišla podpořit přímo kandidátku: „Vážím si dosavadní práce Heleny Sýkorové. Chtěla bych, aby se Brňané dozvěděli, že v ní mají možnost volit skutečnou alternativu k současnému fungování magistrátu.“ Posluchačům také zahrál Ra dek Werner, písničkář Radovan Rybák, a také zahraniční umělci, kteří se přistěhovali do Brna, Natalie Ivanová a Felix Cassa, ruská básnířkaLjubov Vondroušková, též rodáci z Kuby, Ruska i Běloruska.

Atrium Staré radnice zaplnili převážně mladší lidé, kteří mezi vystoupeními pronesli slova podpory. Šestadvacetiletý Emil Pernica. předseda komunistů okresu Blansko,  má o nejlepší příští primátorce jasno: „Mnoho mých vrstevníku nejde volit, protože si myslí, že jsou všichni kandidáti stejní. Mě Helena přesvědčila, že nemá jen hesla, ale skutečnou vizi, jak změnit Brno k lepšímu.“

Ze tříhodinového koncertu se spokojení účastnici rozcházeli až po osmé hodině.

(vž)

Foto - Václav Žalud


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 06. 10. 2014 | 1232 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.