Z novinářského bloku Václava Žaluda

Zemědělské a lesnické veletrhy do čtvrtka v Brně

BRNO - S obrovským zájmem odborníků i ostatní veřejnosti se setkaly Mezinárodní veletrh zemědělské techniky Techagro, Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví Biomasa, které jsou na brněnském výstavišti od uplynulé neděle do čtvrtka 4. dubna.

Přes 700 firem na něm předvádí to nejlepší ve svém oboru, co mezinárodní trh v současnosti nabízí. Některé novinky měly premiéru na podzim na veletrhu v německém Hannoveru, jiné nyní v Brně. Vystavovatelé obsadili všechny pavilony brněnského výstaviště, navíc i nafukovací halu a volné plochy okolo hal. Očekávají nejméně 100 000 zájemců o traktory, mlátičky, sekačky, řezačky, kypřiče, mulčovače, posklizňové technologie, ale i o nakladače, návěsy, lisy a postřikovače všech známých značek. Ukazují jim i technologie pro přesné zemědělství či GPS navigace. Stejně tak technologie pro hospodaření v lese, harvestory, štěpkovače, kotle na zpracování biomasy nebo komunální techniku pro údržbu porostu ve městech.  

Zástupci velkých podniků, rodinných farem, drobní farmáři i chovatelé hospodářských zvířat či jen včel se sezunamují s dechberoucími novinkami. Patří mezi ně mlátička, která se předem sama nastaví k práci. Traktor, který se sám naviguje. Nebo taky třídič obilí, který využívá optiku 3D kameru, jež zároveň ovládá při práci kypřič. Zajímavý je i autonomní polopásový traktor, který dokáže na poli pracovat sám bez obsluhy. Rovněž tak moderní traktory speciáně pro práci ve vinohradu nebo sadu, unikátní mobilní dopravníky, optické třídiče výpětků i plastů atd. Lesu a myslivosti patří na výstavišti hlavně kruhový pavilon Z. 

(vž)


| Autor: MěV KSČM Brno | Vydáno dne 13. 04. 2018 | 220 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) Mětský výbor KSČM Brno 2009 - 2017. Objednatel: KSČM, zhotovitel: KSČM.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením Městského výboru KSČM Brno. Stránky využívají redakční systém phpRS.